Proteklog vikenda odigrano je veliko finale HLAN lige u sezoni 2016. na popularnom “Krtičnjaku” kod Kineziološkog fakulteta. U finalu su se susreli aktualni prvaci Zagreb Cvjetno Dockers i Zagreb Hawksi.

Dockersi su poveli na samom početku 25-8 te su vodili do kraja utakmice. Da to ipak ne bude jednosmjerna tekma potrudili su se Hawksi koji su u trećoj i četvrtoj četvrtini cijelo vrijeme bili za petama Dockersima te su 2 minute prije kraja došli na 2 gola razlike (12 bodova) kada Hawksi postižu gol (koji je nakon razgovora gol suca i glavnog suca ipak dosuđen kao behind, tj. 1 bod).

Odmah u sljedećoj akciji Cvetko postiže svoj prvi gol te Dockersi lagano počinju sa slavljem. Hawksi su imali svoj trenutak i čak konstruktivniju igru od Dockersa, no pogođenih 19 behindova je velika brojka s kojom je  teško pobijediti protivnike kao što su Dockersi. S druge strane, Dockersi su imali visok učinak predvođeni Lovrom Čudinom koji je dao 5 golova.

Konačni rezultat bio je 79-61 za Dockerse.

Najbolji u redovima Hawksa: Habljak J., Cvetnić M., Doležal J.
Najbolji u redovima Dockersa: Čudina Lovre, Čudina Luka, Sulić D.